Autoriaus kūriniai
Apie autorių
Vilniečio dailininko Aleksandro Jaremčiuko kūryba pasižymi išskirtinumu. Jo paveikslai, nutapyti siurrealistiniu stiliumi, jungia iš pažiūros nesuderinamus dalykus ir vaizdinius, o kartais ir, atrodo, absurdiški siužetai neatstumia, bet prikausto žiūrovą. Šiuo metu Aleksandras ne tik tapo, bet ir užsiima restauravimo, ikonografijos, interjero dizaino darbais. Jam nesvetimi tokie žanrai kaip natiurmortas, peizažas, jis tapo ir atkartodamas senųjų meistrų technikas. Pasak Aleksando, būtent akademinis piešimas suteikia paveikumo ir perteikia idėją žiūrovui. Menininkui kūrinyje svarbiausia yra kompozicija ir spalva. Juk pagrindinė paveikslo paskirtis – estetiškai paveikti žiūrovą, o prasmė ir turinys yra antroje vietoje.
„Kalbant apie kritiką, apie paveikslą galima rašyti bet ką, bet patirtas vizualus kontaktas yra pirmiau visko, o kritika – tik kažkieno kito mintys...“ – sako autorius.
Jis taip pat mėgsta save išbandyti ir kituose tapybos žanruose, eksperimentuoti su faktūromis ir įvairiomis piešimo technikomis. Pagrindinė Aleksandro tapybos kryptis išlieka siurrealizmas. Kurdamas šia, daugeliui neįprasta tapybos kryptimi, menininkas sulaukė didelės sėkmės. Aleksandro Jaremčiuko įgūdžiai vertinami tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Menininko paveikslai puošia namų sienas įvairiuose Europos šalyse, yra privačiose kolekcijose.
Iš daugelio parodų, kuriose dalyvavo Aleksandras, verta paminėti menininkui reikšmingiausias:
2000 - Vilnius, „Amatininkų“ galerija - personalinė A. Jaremčiuko paroda.
2010 - Vilnius, Vilniaus miesto savivaldybė, grupinė Lietuvos tautinių mažumų grupinė paroda.
2011 - Vilnius, Lenkų namai, grupinė paroda „Elipsa“.
2011 - Vilnius, salonas - galerija „Daile“ - grupinė paroda - „Kalėdų vakarai“.
2015 - Vilnius, Valdovų rūmai - „Velykų festivalis Vilniuje“.
2017 - Ukmergė, grupinė paroda, skirta Lietuvos ir Baltarusijos respublikų bendradarbiavimo kultūros ir dailės srityje plėtrai.
2018 - Klaipėda, grupinė paroda, „Nacionalinių mažumų kultūros namai Klaipėdoje“.