Autoriaus kūriniai
Apie autorių
Tapytoja Daina Maslauskaitė Light (gim. 1979 m.) savarankišką kūrybinį kelią pradėjo prieš du dešimtmečius, vėliau baigė bakalauro ir magistro studijas VDA. Magistro darbe tyrinėjo visumines (arba holistines) menininko patirtis perteikiančią subjektyvią raišką tapyboje, jame suformulavo ir teoriškai pagrindė savo kūrybos sampratą.
Dailininkės kūryba išsiskiria tuo, kad kalba apie žmogaus vidinės realybės architektūrą, kur kelias į savastį, iš jos vykstantis dialogas su pasauliu, vidinis kung-fu yra vienos svarbiausių kūrybos temų.
Tapybinė forma gimsta savęs išgryninimo procese per meditaciją bei kitokią autogeninę praktiką, "statant" jautrius, harmoningus, kartais sudėtingus ryšius su didesne visuma - Pasauliu, Visata, Kūrėju, leidžiant vykti vidinei transformacijai. Ieškodama tapybinės formos kūrėja siekia pajaust, pamatyt, išgyvent pokyčius išorėje ir savyje, kaip neatsiejamame vienyje. Spalva ir kompozicija, atsiranda intuityviai, kaip ir pati paveikslo vizija bei idėja gimsta iš po regimąja tikrove glūdinčio intuityvaus giliaprasmio prado paieškos, kuri neretai koreliuoja su ekspresyviais spontaniško impulso proveržiais.
Idėjiškai Dainos kūryba artima 19-20 a. sandūros ezoterizmo idėjomis persmelktam simbolizmui: K. Stabrausko, M. K. Čiurlionio tapybai. Būdingi daugiasluoksniai simboliai, intuityvi spalvinė išraiška, muzikalumo padiktuoti kompoziciniai sprendimai, filosofinis požiūris į gyvenimo trapumą ir kaip tik tame trapume atsiveriančią jo prasmę. Dvasinio nušvitimo metu sukurtos spontaniškos impresijos - savotiška autorės tapybinė išpažintis apie vidinio pasaulio slėpinius, o kartu ir jos dvasinės raidos, mistinio savęs ir pasaulio pažinimo dienoraštis.
Menininkė yra surengusi per penkiolia personalinių parodų, dalyvavusi grupinėse parodose, tarpdisciplininio meno projektuose, rengusi performansus, eksponavusi instaliacijas, demonstravusi eksperimentinius filmus Lietuvoje ir už jos ribų.